O nás

 

naše vinné sklípkyVítejte v Týnci, který leží v Jihomoravském kraji asi 10 km východně od Břeclavi na pomezí hranic s Rakouskem a Slovenskem. Spolu s dalšími 13 obcemi je sdružen v mikroregionu Podluží.

Členskou základnu organizace Vinaři z Týnce tvoří bývalí členové Českého zahrádkářského svazu Týnec, který v obci působil 50 let. Činnost zahrádkářů se v posledních letech zúžila především na problematiku pěstování révy vinné, výroby vína a s tím spojené pořádání různých akcí s vinařskou tématikou i kulturních.

Rozhodli jsme se proto založit novou organizaci pod názvem Vinaři z Týnce, která mnohem lépe vystihuje priority činnosti našich členů. Naším cílem je pomoci zdejším vinařům v jejich činnosti, propagovat a rozvíjet kulturu vinařství v obci, ale i mimo ni. Přesto cítíme potřebu navázat na tradici úspěšných akcí v minulosti. Chceme je dále obohatit o nové nápady a rozvíjet je. Máme zájem více prezentovat vinaře a vinaření v naší malebné obci.

Vino_2Vinařství je pro naše členy koníčkem, kterému se léta poctivě a s láskou věnují. Snažíme se dosáhnout co možná nejlepších výsledků při výrobě kvalitních vín. Vín, jejichž přidanou hodnotou je nezaměnitelný rukopis každého vinaře. Na těchto stránkách budeme zaznamenávat události, rady, poznatky členů naší nové organizace - Vinaři z Týnce.

 

 

 

http://www.meteoskop.cz/pocasi/tynec-jihomoravsky-kraj/na-web/