Pořádané akce

Plakat-na-gulas-odsouhlaseny-page-001

 

Do soutěže se mohou přihlásit tří až pěti členné týmy, které uvaří guláš z vlastních zdrojů v kotli. Hodnotí se nejen kvalita hotového guláše, ale také kultura a profesionalita přípravy, čistota na pracovišti, celková prezentace týmu a doplňkový program. Uvítáme nejen profesionální přístup při vaření, ale i legraci a recesi. Účelem soutěže je především užít si příjemné odpoledne a zkusit uvařit si guláš v netradičních podmínkách.

 

Soutěžní úkoly a podmínky: - uvařit guláš dle svého uvážení v kotli vytápěném ohněm ( min. 20 l guláše) - předem může být maso nakrájené i naložené, zelenina očištěná a omytá (ne nakrájená!) - je možno mít předem uvařený vývar - čas na uvaření guláše jsou max. 3 hodiny - degustační porce 15,- Kč (10 Kč si ponechá soutěžící)

 

Pořadatel zajistí:

- přístup k tekoucí pitné vodě - označení vymezených prostor, kde budou soutěžící vařit

- dřevo na topení - slavnostní vyhodnocení a odměnění nejlepších družstev

- 4 bochníky chleba na tým

Soutěžící si sami zajistí: - kotel, suroviny k vaření (maso, koření a jiné ingredience) - pracovní nářadí - úklid a uvedení stánkového prostoru po akci do původního stavu!

Prezence soutěžících je 17.9.2016 od 11:00 hodin, poté bude soutěžícím přiděleno soutěžní místo. Slavnostní zahájení soutěže bude v 12.00 hodin, zúčastní se jej všechny týmy. Do zahájení se nesmí krájet cibule, zelenina a nesmí se začít vařit. Týmy si mohou připravit pracoviště a roztopit oheň. Hodnocení: Hodnotit jednotlivé guláše bude veřejnost pomocí žetonů. Nejlepší týmy budou odměněny věcnou cenou.

Další informace na emailu: savac@seznam.cz STARTOVNÉ NA JEDEN TÝM JE 200,- Kč (dřevo, pracovní stůl, pečivo) Uzávěrka přihlášek je 10.9.2016

 

Akce pořádané v roce 2016

 

Nově plánovaná akce Soutěž gulášů a Burčáků 17. září ve 12 hodin v areálu "velkého" Hradíštku. Hraje country skupina Čtyřlístek.

Ochutnávka mladých vín a zabijačkové speciality 10. prosince v areálu "velkého a malého" Hradíšťku